Почина Ванчо Таковски

По кратко боледување денес почина почина фудбалскиот работник Ванчо Таковски (1956-2013), јави Екипа.мк. Тој беше поранешен претседател на ФК Беласица ГЦ и поранешен член на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија.Додека беше претседател на тогашниот струмички прволигаш, излезе и златната генерација предводена од Горан Пандев, Ацо Стојков, Зоран Балдовалиев, Дени Масев, која учествуваше на турнирот во „Вијареџо“, каде потоа беа забележани Пандев и Стојков и направија трансфер во италијанскиот Интер.
Погребот на Ванчо Таковски ќе се изврши во недела, во 13 часот, на Градските гробишта Бутел во Скопје.Додека беше претседател на тогашниот струмички прволигаш, излезе и златната генерација предводена од Горан Пандев, Ацо Стојков, Зоран Балдовалиев,

Пронајдете не на следниве мрежи: