Подгответе го ОВОЈ напиток и ослободете се од КАМЕНОТ ВО БУБРЕГ

Loading...

Каменот во бубрег е многу честа болест, но за среќа постојат начини на кои можете да се ослободите од овој непријатен проблем.Симптоми кои укажуваат на камен во бубрегот се изненадни болки во долниот дел на грбот. Каменот може да ги зафати мочните канали и тогаш доаѓа до висока температура и отежнато болно мокрење.
Подгответе го овој напиток и ослободете се од каменот во бубрег.
Земете неколку суви смоквии насечете ги на ситни парчиња. Потопете ги во чаша свежо направена лимонада и оставете да отстојат преку ноќ. Наутро прелијте ги со зовриена вода (1дл) и така подготвениот напиток испијте го одеднаш.
После 7 до 10 дена вашата урина би требало да биде во потемна боја . Тоа е сигурен знак дека каменот почнал да се топи, урината е во потемна боја бидејќи содржи траги од талог.
Исто така доколку патите од оваа болест, избегнувајте шеќер за да ја смирите работата на панкреасот, повеќе консумирајте намирници богати со магнезиум, како банани, соја и ориз.Симптоми кои укажуваат на камен во бубрегот се изненадни болки во долниот дел на грбот. Каменот може да ги зафати мочните канали и тогаш доаѓа до в

loading...
Loading...