Пoдмладете ја кожата само со помош на ОВА овошје

Loading...

Покрај тоа што брзо ќе го хидрира лицето и ќе ја затегне кожата, праските одлично го чистат лицето, ги смируваат воспалителните процети, и ги затегнуваат мускулите на лицето.Доколку сакате да се почастите со одлична маска за лице, побрзајте во најблиската продавница и купете праски.
Праските се многу корисни за организмот. Богати се со витамини и минерали. Но праските се и одлични за нега на лицето.
Се што ви е потребно е да олупите една праска и со внатрешната страна од кората истријте го лицето и вратот. Оставете да се исуши и нежно измијте се со млака вода. А остатокот од праската можете да ги искористите како меѓуоброк додека чекате.Доколку сакате да се почастите со одлична маска за лице, побрзајте во најблиската продавница и купете праски.
Праските се многу корисни за

loading...
Loading...