Полицијата лиши од слобода лице барано по судска наредба

Loading...

На Граничен премин Долно Блаце вчера во 8.30 часот на излез од Република Македонија полициски службеници го лишиле од слобода Л.Х.(57) од скопското село Паничари, затоа што при извршена проверка било утврдено дека се барал по судска наредба.Во 9.30 часот со потврда за предавање лице, Л.Х. бил предаден на полиција од ПО-Мирковци за понатамошна постапка.
 Во 9.30 часот со потврда за предавање лице, Л.Х. бил предаден на полиција од ПО-Мирковци за понатамошна постапка.
 

loading...