Полицијата трага по три малолетнички

Петнаесeтгодишна тетовка ја нема седум дена, а скопјанка и неготинка три дена не ги видел никој.Од четврток 1 септември во полициската станица во Кисела Вода, С.Д. (54) пријавил дека на 31 август годинава од домот во непознат правец се оддалечила неговата 15 годишна ќерка.Полицијата трага по уште две малолетни девојчиња едната од Тетово, другата од Неготино.
Во Полициската станица -Неготино, вчера, С.М. (57) пријавила дека на 1 септември 2016 година од домот во непознат правец се оддалечила нејзината 16 годишна внука.  Е.М. (45) од Тетово, вчера пријавил дека на 27 август годинава од домот во непознат правец се оддалечиле неговата сопруга Л.Е.(42) и неговата 16 годишна ќерка.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на сите лица.Од четврток 1 септември во полициската станица во Кисела Вода, С.Д. (54) пријавил дека на 31 август годинава од домот во непознат правец се оддалеч

Пронајдете не на следниве мрежи: