ПОНИЖУВАЊЕ: Вардар се враќа со 3-0 негатива од Букурешт и без директен шут кон голот на романскиот шампион!!!

Македонскиот фудбалски шампион доживеа фијаско од фудбалски натпревар против Стеауа во рамките од второто квалификациско коло за пласман во групната фаза на Лигата на Шампионите, каде нашиот тим загуби со 3-0, а можеше да биде и полошо.
Катастрофално издание на македонскиот фудбалски шампион среде Букурешт, пораз од 3-0, но резултатот не ја говори целата вистина околу овој натпревар.
Верувале или не, ШОКАНТНА е статистиката на овој натпревар, а таа вели дека Стеауа имаше неверојатни 28 шута кон голот на Вардар, од кои 11 директни. Нашиот шампион имаше само 2 шута, но ниту еден директен во голот на Стеауа.
За 1-0 стрелаше Танасе уште во 12-тата минута од мечот. Веќе во 21-вата минута резултатот гласеше 2-0, и кога сите очекуваа да заврши првиот дел, па да се скратат маките на нашиот шампион, доаѓа нов трагичен момент, 3-0, автогол на голманот Павловиќ.
Во вториот дел сепак Стеауа не успеа да погоди од изгледни прилики, па наместо Вардар да нападне и да колку толку внесе неизвесност за реваншот во Скопје, одигра уште едно бледо полувреме на „Националната Арена“ во Букурешт.
Фото: digisport.roМакедонскиот фудбалски шампион доживеа фијаско од фудбалски натпревар против Стеауа во рамките од второто квалификацис

Пронајдете не на следниве мрежи: