Последната фотографија од Долорес Ламбаша

Актерката Долорес Ламбаша(32) после тешката борба го загуби животот. Таа со колегата Стојан Матавуљ(52) одела кон Загреб. Тој возел со својот автомобил Нисан кон Загреб.Во 6:45 тој од сеуште неразјаснети причини удрил во Полото пред себе. Притоа, Полото веднаш излетало од автопатот, а Нисанот дури 30 метра подоле.
Двата автомобила завршиле на кров, а Долорес излетала низ стаклото на автомобилот.
Против Стојан е поднесена кривична пријава.
 Во 6:45 тој од сеуште неразјаснети причини удрил во Полото пред себе. Притоа, Полото веднаш излетало од автопатот, а Н

Пронајдете не на следниве мрежи: