Потребна е само една состојка од кујна и ќе го исчитите вашето лице засекогаш од акни!

Loading...

Освен сол и бибер и сода бикарбона има во секоја кујна!Може да користи за чистење на забите, но и за отстранување на акните.
Имено, едноставната маска од сода бикарбона, може да ви помогне во борбата против акните. 
Помешајте две лажички сода бикарбона и доволно вода да добиете кремаста мека смеса. Маската нанесета ја на проблематичните делови и оставете да делува 15 минути, смесата ќе се исуши па потоа измијте ја со млака вода. 
На кожата нанесете потоа креме врз база на вода. 
 Може да користи за чистење на забите, но и за отстранување на акните.
Имено, едноставната маска од сода бикарбона, може да ви помогне во бо

loading...
Loading...