Потребни ви се САМО 2 СОСТОЈКИ: Ослободете се од болките во грбот со овој рецепт!

Ние ви го презентираме древниот јапонски рецепт како да се ослободите од  болки во грбот и вратот. Направете го  дома овој едноставен рецепт и  засекогаш ослободете се од болката и укоченоста.Болка во вратот и грбот, вкочанетост понекогаш може да биде премногу тешка и болна. Ако страдате од овие проблеми, ние ви го презентираме рецептот што ќе помогне да се спречи и да ја ублажи болката.
Само две состојки ќе ви треба за овој магичен рецепт:
– 2 лажици желатин
– 1/4 чаша ладна вода
Подготовка:
Ставете го желатинот во вода и мешајте додека содржината не стане мазна и без грутки. Кога ќе се изедначи смесата, оставете ја за една ноќ.
Употреба:
За да останете витални и да ги намалите болките во вратот и грбот, потребно е секое утро на празен стомак да јадете од смесата подготвена ноќта пред тоа.
Ако сакате да го подобрите вкусот на јадењето, можете да додадете сок, мед или јогурт.
Оваа терапија треба да се конзумира секој ден еден месец, по што се препорачува  пауза од шест месеци. По истекот на пауза, повторете ја постапката.
Луѓето  кои се обиделе со овој рецепт, тврдат дека болката исчезна во рок од една недела.
Сепак, пред да започнете со терапија  консултирајте се со вашиот лекар, бидејќи со желатин може да се подигне нивото на холестерол.Болка во вратот и грбот, вкочанетост понекогаш може да биде премногу тешка и болна. Ако страдате од овие проблеми, ние ви го презентираме рецептот

Пронајдете не на следниве мрежи: