Повредено дете во тешка сообраќајна несреќа

Loading...

Страшна сообраќајка незгода се случила вчера во селото Студеничани, скопско, во 14 часот и 54 минути.Полицијата денеска информира дека на влезот од селото, се судриле возило „Рено Меган“ со скопски регистерски ознаки управувано од страна на 33-годишниот Д.М. од селото Зелениково и велосипед управуван од девет годишен малолетник од селото Студеничани.
Во незгодата со тешка телесна повреда и тоа скршена бутна коска се здобило детето.
Му била укажана лекарска помош во Ургентниот Центар во Скопје. Од страна на увидна екипа од СВР-Скопје извршен е увид и се работи на целосно расчистување на случајот.Полицијата денеска информира дека на влезот од селото, се судриле возило „Рено Меган“ со скопски регистерски ознаки управувано од стран

loading...