Повторно дожд! Еве какво време не очекува за викенд

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југозападен правец. По одделни котлини ќе има утринска магла, а веќе во вечерните часови се очекува зголемување на облачноста.Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.
Во Скопје слично време со слаб југозападен ветер и температура до 15 степени.
Од сабота следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе дува и умерен претежно јужен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат ноќта од сабота кон недела. Од вторник веќе ветерот ќе биде северен, а дневната темпертура ќе опадне за неколку степени. Ќе има и пообилни врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места во западните и северните делови ќе има услови за врнежи од снег.Температурата ќе се движи од 10 до 18 степени.
Во Скопје слично време со слаб југозападен ветер и температура до 15 степени.
Од саб

Пронајдете не на следниве мрежи: