Познат светски фудбалер доживеал срцев удар

Познат светски фудбалер доживеал срцев удар  Навивачите на Глазгов Ренџерс се шокирани со информациите кои доаѓаат од Берлин, каде деновиве се игра турнир на легендите, каде учествуваат и нивни поранешни миленици од клубот.
Меѓу нив е и ветеранот Начо Ново, кој доживеал срцев удар на 38 години на самиот турнир за мал фудбал. Тој попладнево завршил во болница, а се уште нема потврда дали работата е сериозна со овој фудбалски ветеран. Навивачите на Глазгов Ренџерс се шокирани со информациите кои доаѓаат од Берлин, каде деновиве се игра турнир на легендите, каде учествуваат и нивн

Пронајдете не на следниве мрежи: