Позната пејачка донира милион долари за родното Порторико

Американската пејачка Џенифер Лопез чии родители се Порториканци, вети еден милион долари за опоравување на Порторико од ураганот Марија.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да му помогне на Порторико кој беше погоден од ураганот Марија.
Лопез додала и дека нејзоното момче, некогашниот бејзбол играч, Алекс Родригез, но и поранешниот сопруг, пејачот Марк Ентони исто така ќе бидат ангажирани за да помогнат во Порторико.
 
Ураганот Марија, најсилниот кој го погодил Порторико во последните 100 години однесе 10 животи, уништи стотици домови, доведе до прекин на електричната енергија на целиот остров и предизвика големи поплави.Таа изјави дека ќе даде пари на различни хуманитарни организации за да му помогне на Порторико кој беше погоден од ураганот Марија.
Лопез д

Пронајдете не на следниве мрежи: