Правете го ова секое утро и ќе изгубите килограми!

Loading...

Има многу причини зошто накачуваме килограми. Понекогаш поради стрес, лоша исхрана, неквалитетен сон, загадување на околината, хормонален дисбаланс. Но, со помош на оваа утринска навика, ќе изгубите килограми.Веднаш по будењето, напијте се една чаша вода и од овој напиток:
Состојки:
1 шолја топла вода
1 исцеден лимон
1 кафена лажица јаболков оцет
1 кафена лажица мед
¼ лажица ѓумбир во прав
Едноставно измиксајте ги состојките и напијте се. Потоа, по 30 минути појадувајте. Можете да се напиете уште една чаша вода пред појадок.
Ќе забележите како се топат килограмите.Веднаш по будењето, напијте се една чаша вода и од овој напиток:
Состојки:
1 шолја топла вода
1 исцеден ли

loading...
Loading...