„Прави пари“ и во пензија: Џордан минатата година заработил 2,25 милијарди долари!

Легендата за неговото високо височество живее низ брендот Џордан, а истата компанија минатата година заработила неверојатни 2,25 милијарди долари.Мајкл Џордан не игра кошарка веќе 11 години, но тоа не го спречува да заработува милијарди долари.
Легендата за „неговото летечко височество“ живее низ брендот „Џордан“, а оваа компанија само минатата година заработила неверојатни 2.25 милијарди долари.
Тоа се само 250 милиони повеќе во однос на 2012 година. Брендот „Џордан“ е дел на „Најк“ спортската имерија.

Истовремено, магазинот „Форбс“ објавил листа на најпродавани патики од актуелните НБА ѕвезди.
На прво место, со заработка од 300 милиони долари, се наоѓа патиката со потписот Ле Брон Џејмс. „Кралот“ исто така има договор со „Најк“, исто како и Кевин Дурент чије име на таа компанија и донело 175 милиони долари. Коби Брајант минатата година на истиот гигант и донел 50 милиони долари. Ова се првите пет…
Ле Брон Џејсм(Најк)- 300 милиони
Кевин дурент (Најк) -175
Коби Брајант (Најк)- 50
Кармело Ентони (Џордан/Најк) -30Мајкл Џордан не игра кошарка веќе 11 години, но тоа не го спречува да заработува милијарди долари.
Легендата за „неговото летечко вис

Пронајдете не на следниве мрежи: