Прегазена млада девојка во Скопје

Loading...

Млада девојка е прегазена на скопските улици и итно е пренесена во болница. Несреќата се случила синоќа, а се работи за 28-годишната Х.Н. која била прегазена на булеварот Никола Карев, од страна на автомобил Лексус кој го возел 21-годишниот скопјанец Б.Х.
По ударот, возачот ја земал девојката од Волково и самиот ја пренел во болницата „Св. Наум Охридски“.
Констатирани и се тешки телесни повреди и е задржана за понатамошно лекување.Несреќата се случила синоќа, а се работи за 28-годишната Х.Н. која била прегазена на булеварот Никола Карев, од страна на автомобил Лексус кој го в

loading...