Прегазено годишно дете во Кичево

Loading...

Четири годишно дете е тешко повредено откако вчера утрината било прегазено од комбе на улицата „Драге Карбуничанец“ во Кичево.Од полицијата информираат дека во момчето удрило комбе „Фолксваген крафтер “  управувано од 22-годишниот Д.А. од Кичево.
Детето со тешки повреди било пренесено во медицинскиот центар во Струга, од каде е префрлено во охридската болница „Св.Еразмо“. Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќатаОд полицијата информираат дека во момчето удрило комбе „Фолксваген крафтер “  управувано од 22-годишниот Д.А. од Кичево.
Д

loading...
Loading...