Прегазено петгодишно дете во радовишко

Loading...

Прегазено петгодишно детеВо 12 часот и 30 минути во селото Ораовица–Радовиш се случила сообраќајна незгода во која товарно возило „Фиат Дукато“ со штипски регистерски таблици управувано од 47-годишниот Г.Б. од Кочани, удрило во дете- на возраст од пет години од селото Ораовица.
Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил пешакот и бил задржан на лекување во Клиничкиот Центар во Штип.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полицијата Радовиш. Во 12 часот и 30 минути во селото Ораовица–Радовиш се случила сообраќајна незгода во која товарно возило „Фиат Дукато“ со штипски

loading...
Loading...