ПРЕКРАСНА Е: Запознајте го новиот ангел на „Викторија Сикрет“

Јелена Ноура Хадид е најновото лице меѓу ангелите на Викторија сикрет.Оваа девојка која е позната по името Гиги Хадид, објавил фотографија на Инстаграм, на која ги носи моделите „Пинк“, од колекцијата на „Викторија сикрет“ и со тоа ги поттикна гласините дека е нов ангел на оваа модна куќа.
Гиги се појавувала на страниците на „Elle”, „Grazia”, „Vogue” и „Sports Illustrated”. Била заштитно лице на „Guess” и учесник на модни недели ширум светот.

Нејзината мајка е позната поранешна манекенка, Јоланда Фостер.
Таа е во брак со палестински бизнисмен Мохамед Хадид и со него ја има ќерката Јелена.
По крахот на првиот брак, се мажи за Дејвид Фостер, музички продуцент.Оваа девојка која е позната по името Гиги Хадид, објавил фотографија на Инстаграм, на која ги носи моделите „Пинк“, од колекцијата на &

Пронајдете не на следниве мрежи: