Престанете да вежбате и да се потите: 2 вида чај доволни за рамен стомак

Loading...

Многумина велат дека водата и лимонот во комбинација е добра за слабеење и одржување на одлична фигура. Но, ова не е единствениот пијалок кој може да помогне за решавање на мастите и вишокот тежина.Дома можете да подготвите уште два едноставни пијалаци кои ќе ви помогнат веднаш да ја  добиете фигурата од соништа.
Чај од нане
Нането помага на стомакот за да ги апсорбира мастите. Таа има диуретично дејство , го стимулира метаболизмот и го потиснува апетитот. Се издвојува  и како голема помош при одржувањето на оралната хигиена , а со својот совршен мирис го освежува здивот.

 
Зелен чај
Благодарение на катехини, плифеноли кои зелениот чај ги содржи, тој е одличен избор за побрзо согорување на масните наслаги. Пожелно е да се пие пред вежбање со цел да се подобри топењето на масни наслаги. Покрај тоа, зелениот чај го намалува холестеролот и ризикот од рак, од голема помош е во случаи на дијабетес, го намалува стресот и ги заштитува забите од вирусни инфекции.Дома можете да подготвите уште два едноставни пијалаци кои ќе ви помогнат веднаш да ја  добиете фигурата од соништа.
Чај од на

loading...
Loading...