Претепани малолетници во автобус на ЈСП!

Две момчиња од Скопје се физички нападнати во автобуси на Јавното сообраќајно претпријатие.Едното момче на возраст од 16 години било нападнато од неколку непознати лица вчера околу 13 часот во автобус бр. 50 на автобуската постојка кај АСУЦ во населбата Автокоманда. Случајот во полиција го пријавила неговата мајка Р.К. 
Истиот ден во 13:10 часот во полициската станица во Гази Баба, 18-годишниот Д.К. пријавил дека околу 12:30 часот во автобус на ЈСП со бр.68, кој се движел на релација од кино „Маџари“ до „АСУЦ“, без повод и причина бил физички нападнат од страна на седум–осум непознати лица.
Се преземаат мерки за пронаоѓање на напаѓачите и за целосно расчистување на случаите.Едното момче на возраст од 16 години било нападнато од неколку непознати лица вчера околу 13 часот во автобус бр. 50 на автобуската постојка кај АС

Пронајдете не на следниве мрежи: