„ПРИМИРЈЕ“…Тајсон и Холифилд во заедничка прегратка, увото „НЕ СТРАДАШЕ“!

Ивандер Холифилд на промоцијата на својот сос за скара имаше мало изненадување, ненајавено дојде боксерот кој пред 16 години му го одгриза увото на историскиот меч.
Поминаа шеснаесет години од историскиот бокс-меч на кој Мајк Тајсон му го одгриза увото на Ивандер Холифилд, после сето тоа, овие двајца боксери станаа големи непријатели.

„Само дојдов да го видам Ивандер. Го сакам Ивандер. Секогаш сум поврзан со него“ изјави Тајсон.
„Мислам дека Мајк сака да им покаже на луѓето дека тој го цени тоа што сум му простил, и себе си си прости“ изјави Холифилд.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.
Фото: AFPИвандер Холифилд на промоцијата на својот сос за скара имаше мало изненадување, ненајавено дојде боксерот кој пред 16

Пронајдете не на следниве мрежи: