Принцезата Кејт случајно откри дека чекаат девојче

Loading...

Британската принцеза Кејт во вторникот за време на посетата Гримсби случајно открила дека чека девојче кога една жена од толпата и’ подарила кадифено мече.Дискретната Кејт случајно ја открила добро чуваната тајна за кралското семејство. „Ќе го земам мечето за мојата ќе…“, запрела Кејт кога се сетила што сторила, но ова било доволно да се заклучи дека војвотката од Кембриџ очекува девојче.Жената ја прашала дали сака да каже дека ќе имаат ќерка, на што принцезата одговорила дека и натаму не го знаат полот на детето. Но жената била упорна.„Мислам дека сепак знаете“, рекла жената, а принцезата признала „Да, но нема да кажеме на никого“.Принцезата Кејт која е бремена во петти месец е позната по својата дискреција, но во вторникот од невнимателност и’ излетала добро чуваната тајна.
МакфаксБританската принцеза Кејт во вторникот за време на посетата Гримсби случајно открила дека чека девојче кога една

loading...
Loading...