Природен лек за кашлица-бонбони од мед и кокосово масло

Дојде есента, а со неа и сезоната на настинки и вируси. Ако имате послаб имунитет и секоја есен имате кашлици време е да се подготвите.Наместо да одите во аптека кога ќе почнете да кашлате, одлучете се за природен лек, односно бонбони против кашлица. Се подготвуваат само од природни состојки, а погодни се и за деца.
Потребни состојки:
половина шолја органско кокосово масло
половина шолја мед
1 лажичка цимет
Подготовка:
Ставете го кокосовото масло во сад и мешајте го со миксер додека не стане пенасто. Потоа додадете го медот и продолжете со мешање додека состојките не се соединат. На крајот додадете го циметот промешајте и добиената смеса претурете ја во калапи за мраз. Ставете ги калапит во замрзнувач околу 20 минути. Извадете ги бонбоните од калапите ставете ги во тегличка и чувајте ги во фрижидер.Наместо да одите во аптека кога ќе почнете да кашлате, одлучете се за природен лек, односно бонбони против кашлица. Се подготвуваат само од природн

Пронајдете не на следниве мрежи: