Природен сок од цвекло и морков кој ги ТОПИ килограмите!

Цвекло и морков во комбинација со ѓумбир, целер и јаболко, ќе ви помогнат  брзо да го стопите салото на стомакот.Иако не сте љубител на зеленчук, мора да знаете дека природните сокови се одличен начив во своето тело да внесете хранливи материи. Но, и ако ги искомбинирате вистинските намирници, ќе добиете моќен напиток кој ги топи масните наслаги од стомакот и го чисти организмот од токсините.
Состојки:
1 големо цвекло
2-3 свежи моркови
4-5 стапчиња целер
1 шака свеж спанаќ
1 јаболко
1 свежа краставица
2 ротквици
1 корен од свеж ѓумбир
1 лимон
Подготовка:
Исчистениот зеленчук и јаболкото исцедете ги во соковник и испијте! Сокот е најдобро да го конзумирате наутро, а од овие намирници ќе добиете околу 500 мл сок. Оние кои го пробале овој напиток, велат дека е толку хранлив, што може да замени и појадок.Иако не сте љубител на зеленчук, мора да знаете дека природните сокови се одличен начив во своето тело да внесете хранливи материи. Но, и ако ги ис

Пронајдете не на следниве мрежи: