Природно си е природно! Еве како да ги отстраните дамките од акни на лицето

Loading...

Доколку имате проблематична кожа со честа појава на акни, сигурно се соочувате и со непријатните дамки. Козметичките третмани се делотворни, но скапи, па ние имаме совет како да ги отстраните со помош на природни намирници.Еден од најдобрите методи за остранување на дамките од лицето е со нивно побелување. Сокот од лимон е најшироко распространет домашен метод и тој најдобро обезбедува резултати, доколку редовно се нанесува на лицето.
Прво, почнете со едноставен третман. Исцедете сок од половина лимон во една длабока чинија, потопете памук во течноста и нанесете ја на темните дамки. Оставете го сокот да се исуши и потоа темелно измијте се. Повторувајте го овој процес се додека нема видливи резултати.
Други некои домашни лекови се сок од рен, сок од жив компир, масло од витамин Е, сок од кромид помешан со мед или млеко, како и крем и млеко.
Уште еден природен екстракт може да ви помогне во побелување на кожата, а тоа е и сокот од домат. Нанесете го на лицето на истиот принцип како сокот од лимон и правете го ова редовно.Еден од најдобрите методи за остранување на дамките од лицето е со нивно побелување. Сокот од лимон е најшироко распространет домашен метод и тој н

loading...
Loading...