Приватен авион излета од пистата на истанбулскиот аеродром „Ататурк“

Мал приватен авион вечерва излета од пистата на истанбулскиот аердром „Ататурк“, по што се запали, јави турската агенција Анадолија.Засега нема информации за жртви, како ни за бројот на патниците во леталото.
Припадниците на аеродромската противпожарна служба за кусо време успеале да го изгаснат пожарот.
Поради пожарот беа одложени сите летови на аеродромот „Ататурк“.
Авионот од типот „Цесна 650“ излетал од пистата при обид да слета на аеродромот.Засега нема информации за жртви, како ни за бројот на патниците во леталото.
Припадниците на аеродромската противпожарна служба за кусо вре

Пронајдете не на следниве мрежи: