Пробајте диета со овесни снегулки

Loading...

Овесните снегулки се добро познат извор на протеини, витамини и голем број на хранливи материи кои се полезни за нашиот организам.Оваа намирница е составен дел на многу диети и се препорачува на сите оние кои сакаат да ја намалат или одржат телесната тежина. 
Со оваа диета на база на овесни снегулки дневно ќе внесувате околу 730 калории што ветува брзо губење на килограмите. Исхраната практикувајте ја 2 недели.
Појадок:
– 100 мл сок од грејпфрут, 200 мл млеко со 3 лажици овесни снегулки
Повеќе на линкотОваа намирница е составен дел на многу диети и се препорачува на сите оние кои сакаат да ја намалат или одржат телесна

loading...
Loading...