Пробајте ја чоколадната диета, за 5 дена 5 килограми помалку

Loading...

Иако содржи црно чоколадо, тестенини и пуканки, „чоколадната“ диета брзо ги топи килограмите.
нејзиниот творец Лени Неиман тврди дека причината е во тоа што црното чоколадо го забрзува метаболизмот, а со оглед дека диетата е рестриктивна не би требало да се држи подолго од пет дена.

Во текот на „чоколадната“ диета треба да се избегнува алкохолен пијалок, сол, шеќер, масно овошје како авокадо и кокос. Потоа висококалорично овошје како на пример: грозје, смокви, банани…
Пржената храна, млечни производи, црвено месо, јаткасти плодови и семки, чипс, брза храна, слатки, кафе и газирани пијалоци исто така да се исфрлат.

За да можете со оваа диета да ги изгубите очекуваните пет килограми неопходно е да бидете физички активни. Затоа освен редовните активности, вклучете при пати дневно брзо одење во траење од најмалку половина час.
Мени:
Појадок: Пуканки и овошје
Ужина: 20 г црно чоколадо
Ручек: тестенина со салата од зеленчук
Ужина; 20 г. црно чоколадо
Вечера: шпагети со домати зачинети со лук и оригано и зеленчук готвен на пареа.
Напомена: Во текот на денот пијте што е можно повеќе вода и така ќе го забрзате метаболизмот и ќе го поттикнете исфрлањето на токсини.

нејзиниот творец Лени Неиман тврди дека причината е во тоа што црното чоколадо го забрзува метаболизмот, а со оглед дека диетата е рестрикти

loading...