Пробал од колачот на ќерка му и за малку ќе умрел, полицајците не можеле да поверуваат од што е направен

Еден 58-годишен татко од Мичиген повикал Итна помош откако изел неколку парчиња колач наполнети со марихуана. Немал поим што му се случува со телото и умот.„Таткото мислел дека има мозочен удар“, објавила полицијата.
Неговата 17-годишна ќерка неодамна и признала на полицијата дека нејзините печени колачиња содржеле марихуана. Таа рекла дека ги оставила без надзор затоа што мислела дека никој нема да ги пипка.
Нејзиниот татко завршил во болница, но потоа бил пуштен на домашна нега. Имињата на таткото и ќерката не биле објавени. Од полицијата велат дека колачињата „brownies“ биле позитивни на марихуана.
Полицијата објавила дека девојката ќе биде „процесуирана“ и дека „нема лесно да помине“ преку ова.
 „Таткото мислел дека има мозочен удар“, објавила полицијата.
Неговата 17-годишна ќерка неодамна и признала на полицијата дека н

Пронајдете не на следниве мрежи: