Промена на времето до крајот на неделата

Loading...

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд во утринските часови, а на планините со слаб снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од осум до 16 степени.
Во Скопје слично време, во утринските часови со услови за слаби врнежи од дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 13 степени.
Утре ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот.
Пообилни врнежи ќе има в сабота.  Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната

loading...
Loading...