Променил 3 навики и ослабнал 133 килограми за 18 месеци!

Маж, тежок 210 килограми, успеал да ослабне 133 килограми за 18 месеци, а промената била толку неверојатна, што мислеле дека ја фотошопирал сликата.Претерано дебелиот Зек Мур, изгубил половина од својата телесна тежина, откако во 2013 година завршил во болница поради труење со храна. Докторите му соопштиле дека неговата дебелина е критична и дека мора да ослабне.
Додека бил во болница, Зек престанал да пуши цигари, се откажал од газирани сокови и се откажал од шеќер. Сето тоа му помогнало да ја оствари неверојатната трансформација, бидејќи на тој начин ослабнал 50 килограми за само 100 дена.
Овие промени го поттикнале на здрав живот, па така се откажал и од брзата храна.
Многумина го прашувале дали ја фотошопирал сликата. Но вистината била дека не. Пред да отиде во болница, јаделм што сакал и кога сакал. Имал проблеми со одењето и дишењето. Често посетувал доктори поради бројни здравствени проблеми. Немал ниту желба за секс. Животот му бил пекол.
Тој пиел два литри газирани сокови секој ден и пушел по три кутии цигари.
За среќа, предупредувањето за прерана смрт, му ги отворила очите.
Решил да се откаже од шеќерот, газираните пијалоци, цигарите и брзата храна.
Почнал секојдневно да шета по неколку километри, а неговите оброци биле базирани на мала количина на протеини и без тешки јагле хидрати.Претерано дебелиот Зек Мур, изгубил половина од својата телесна тежина, откако во 2013 година завршил во болница поради труење со храна. Докторите

Пронајдете не на следниве мрежи: