Пронајден мртов маж во својот дом

Loading...

Трагедија ја потресе Македонија кога вчера во 14 часот и 30 минути во селото Горна Бањица, гостиварско, бил пронајден мртов маж во куќа. Полицијата денеска информира дека во неговата куќа бил пронајден починат 83-годишниот М.Ш. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била  констатирана смрт. Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од Полициската станица Гостивар.
Од извршениот увид било утврдено дека во собата избувнал пожар при што бил опожарен дел од мебелот, а телото и дневната соба биле покриени со чад-црнило.
По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција. Полицијата денеска информира дека во неговата куќа бил пронајден починат 83-годишниот М.Ш. Од страна на лекар од Итна медицинска помош била  к

loading...
Loading...