Пронајдена мртва жена среде пат

Loading...

Вчера околу 09,30 часот во полицисјата станица во Пробиштип, 28-годишниот Д.К. од с.Калниште-Пробиштип, пријавил дека во долот на речното корито од Калнишка Река, на тесна земјена патека (удолница), пронашол непознато тело во фаза на распаѓање.Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од  полициската станица -Пробиштип, при што од страна на лекар од Итната медицинска помош  констатирана била смрт. Од страна на роднини бил утврден идентитетот на лицето.
Се работи за   65-годишната  Р.С од Пробиштип која на 18.08.2016 година била пријавена за исчезната. По наредба на Јавен Обвинител, телото на почината е дадено на обдукцијаУвид на местото на настанот извршила увидна екипа од  полициската станица -Пробиштип, при што од страна на лекар од Итната медицинска помош &n

loading...