Пронајдени 830 килограми марихуана на плажа во Грција

Loading...

На плажа во Грција полицијата пронашла 830 килограми марихуана. Сега трага по дилерите, пишува Танјуг.
Дрогата е пронајдена во близина на пристанишниот град Килини, во регионот на Пелопонез, на околу 250 километри југозападно од Атина.
Марихуаната била спакувана во 56 пакетчиња, а полицијата истражува дали едно возило, најдено во близина, било користено од непознатите дилери.
Како што соопшти полицијата, сѐ уште не е јасно дали дрогата била донесена до плажата по море или од таму требало да ја преземе некој брод и да ја префрли на друго место. На плажа во Грција полицијата пронашла 830 килограми марихуана. Сега трага по дилерите, пишува Танјуг.
ДрогГрчката полиција пронашла околу 830 килграми марихуана на една плажа во Грција. 

loading...
Loading...