Пронајдено мртво бебе на тераса: Телото со денови лежело во најлонска кеса!

Полицијата по доаѓањето во станот прово ја пронашла мајката во многу  тешка состојба а потоа и бебето во  најлонска кеса на терасата.Безживотното тело на осумесечното бебе, кое вчера  било пронајдено на тераса од стан на Врачар, полицијата го пронашла во најлонска кеса на балконот па се претпоставува дека тоа неколку дена било мртво.
Полицијата по доаѓањето во станот на Врачар, каде била повикана бидејќи мајката на бебето Тања М. (37) со денови не одговарала  на повиците од роднините, прво ја пронашла жената а потоа и бебето.
Мајката била во многу тешка и критична состојба, со пресечени вени. Била пренесена на токсикологија на Војномедицинската академија, каде докторите цела ноќ се бореле за нејзиниот живот.
Моментално нејзината состојба е стабилна и постои можност уште денес да биде пуштена дома. Безживотното тело на осумесечното бебе, кое вчера  било пронајдено на тераса од стан на Врачар, полицијата го пронашла во најлонска кеса на ба

Пронајдете не на следниве мрежи: