Проверен рецепт кој делува 100%: Овој шампон ќе ви ја спаси косата од опаѓање!

Loading...

Рецепт за шампон кој спречува опаѓање на коса, поттикнува брз раст, го враќа сјајот на косата, волуменот и еластичноста. Проверен рецепт кој делува 100%За да се ублажи губитокот на коса и да се придонесе за нејзина убавина, ви го препорачуваме овој шампон.
Едноставно се приготвува, а ефикасен е 100%. После неколку перења на косата ќе забележите дека помалку ќе опаѓа, ќе биде посилна и посјајна а само после еден-два месеци редовна употреба ќе забележите нови влакна и поголем волумен.
Потребни состојки:
-Шампон од коприва (обичен, литарски)
-Пантенол 100 мл (воден раствор)
-Капки од коприва 30 мл (едно шишенце)
-АД капки, 30 мл воден раствор (едно шишенце)
-Рицинус масло 50 мл
-2 ампули витамин Б
Сите состојки ги има во аптека.
Постапката погледнете ја на следната страна:

 
Во 750 мл шампон од коприва измешајте цело шишенце пантенол 100 мл, цело шишенце капки од коприва 30 мл, цело шишенце АД капки и рицинусово масло.
Промешајте.
Верувале или не, овој шампон е вистинска витаминска бомба за вашата кожа на главата, а со самото тоа и за вашата коса.
Шампонот има доста течна конзистенција, па потребно е добро да се протресе пред секоја употреба.
 За да се ублажи губитокот на коса и да се придонесе за нејзина убавина, ви го препорачуваме овој шампон.
Едноставно се приготвува, а ефикас

loading...
Loading...