Првата манекенка со Даунов синдром, го воодушеви модниот свет!

Loading...

Младата Маделин Стјуарт, минатата година го воодушеви светот, откако прошета по модната писта на Њурошката модна недела. Таа ги сруши старите стандарди на убавина.Минатата недела на модната недела во Њу Јорк, се одржа модна ревија на која зачекори оваа 18 годишна девојка со Даунов синдром.
Нејзината мајка, Росана Стјуарт, изјавила дека ги охрабрува сите девојки со Даунов синдром да го следат примерот на ќерка и.
– Таа сега е професионален модел – рекла мајката, Маделин неодамна на својата службена страница напиша: – Се надевам дека преку својата манекенска кариера, ќе променам како општеството гледа на луѓето со посебни потреби, и на тој начин ќе ја подигнам свеста и прифаќањето.Минатата недела на модната недела во Њу Јорк, се одржа модна ревија на која зачекори оваа 18 годишна девојка со Даунов синдром.
Нејзината м

loading...
Loading...