Пуџдемон преговара со адвокати во Брисел

Сменетиот каталонски лидер Карлес Пуџдемон патува во Брисел за да се сретне со адвокати, објави денеска белгиската државна телевизија ВРТ.– Карлес Пуџдемон речиси сигурно пристигнува во Брисел и веќе е на пат, објави телевизијата.

Како што се наведува, тој во Брисел ќе оствари средба со адвокати и политички претставници.– Карлес Пуџдемон речиси сигурно пристигнува во Брисел и веќе е на пат, објави телевизијата.

Пронајдете не на следниве мрежи: