ПУКАЊЕ ВО СКОПЈЕ: Три лица завршиле во болница. Осомничениот е близок со…

Loading...

Три лица се повредени од кои едно потешко во престрелка која вечерва околу 19 часот се случила меѓу две семејства во скопската населба Св. Петка, пренесе порталот Прес24.Џ.Е. кој важи за близок до Заев и СДСМ, испукал неколку куршуми од огнено оружје при што го застрелал З.С (29).
Застреланиот итно е префрлен во Градската општа болница каде се наоѓа во операциона сала. Каква е неговата состојба нема подетални информации.
Во болница е донесен и С.А. со повреди на главата а во Ургентниот центар доведен е Џ.А. (26) кој се жалел на повреди од тепачката. Полициските алфи веднаш пристигнале на терен но таму не го пронашле Џ.Е.
Тој важи за близок до СДСМ и редовно учествува на партиските протести. Може да се видат и неговите фотографии со Заев и Спасовски.
Џ.Е. кој важи за близок до Заев и СДСМ, испукал неколку куршуми од огнено оружје при што го застрелал З.С (29).
Застреланиот итно е префрле

loading...