ПУКНА РАБОТАТА: се испокараа за ПАРИ!

Loading...

Кога се во прашање пари и удобен живот, очигледно е дека идеологијата не игра голема улога. Па така, порталот Доказ.мк кој важи за еден од проопозициските медиуми, удри по новинарот Столе Наумов, за кој исто така е добро познато дека ја поддржува левицата. Повод за огорченоста беше емисијата Ноќен Експрес на Канал 77 водена од Столе Наумов и помошникот водител Зоран Маџоски. Во конкретната епизода, која е прва од втората сезона на емисијата се говори за законот за медиуми, како и за турбофолк музиката, и интервјуирани се личности од македонската поп, рок и фолк естрада, како и од алтернативата.
Се чини дека толку беше од идеологијата, и дека за опозициските поддржувачи најважно е тоа кој колку пари заработил, а не е важно како ги заработил. Опозиционерските активисти се одлични во платеното плукање, но не можат да ја задржат присебноста кога ќе видат дека некој од „нивните“ е подобро платен од нив.
„Златен УСАИД една сезона и баап нова кола, еми така е бе баце Столе со здравје и со среќа на патиштата и продужи опозиционо нек се е*ат провладините работат за гола плата, а ние и коли и станови си купуваме, еми коа се идиоти и го бранат Никола хехех.
Шала на страна Доказ мк го поздравува овој радио проект на Столе Наумов и компанија и нашата подршка продолжува…и топ е алтеата…писи какви рекетари би биле ако на оваа реклама не дадеш бар по кафе у Манда нели???“, се вели во објавениот текст.
Повод за огорченоста беше емисијата Ноќен Експрес на Канал 77 водена од Столе Наумов и помошникот водител Зоран Маџоски. Во конкретната епизода, ко

loading...