ПУКНА: Швајнштајгер „ја откачи“ Ивановиќ

Loading...

Само неколку дена откако германските медиуми ја објавија врската меѓу капитенот на тамошната репрезентација Бастијан Швајнштајгер и познатата тенисерка Ана Ивановиќ, спортската двојка не е повеќе заедно.Билд денеска информира фудбалерот на Баерн ја оставил Србинката и и се вратил на својата стара љубов Сара Бранднер со која беше во врска повеќе од една деценија. И самата Ивановиќ последните денови била против да остане со Швајнштајгер бидејќи откако била откриена врската, на нејзиниот профил на Твитер почнале да осамнуваат негативни коментари затоа што ја прекинал љубовта на фудбалерот и манекенката.
Самата Бранднер не се појави во јавноста последните денови затоа што имаше забрана за такво нешто од своите менаџери.
 Билд денеска информира фудбалерот на Баерн ја оставил Србинката и и се вратил на својата стара љубов Сара Бранднер со која беше во врска повеќе од

loading...
Loading...