Пукотница во Њу Орлеанс: Едно лице убиено, девет ранети

Полицијата во Њу Орлеанс соопшти дека ноќеска во пукотница во Францускиот кварт, се застрелани 10 луѓе од кои еден човек им подлегнал на повредите и оти во тек е истрага.Полицијата уапсила две лица. Застрелани се осум мажи и две жени, на возраст меѓу 20 и 37 години.
– Вкупно 10 луѓе се застрелани во ицидент во улицата Бурбон. Еден човек почина од последиците од раните здобиени од огнено оружје, објави полицијата во Њу Орлеанс на Твитер.Полицијата уапсила две лица. Застрелани се осум мажи и две жени, на возраст меѓу 20 и 37 години.
– Вкупно 10 луѓе се застрелани во иц

Пронајдете не на следниве мрежи: