ПУШАЧИ! Еве како да ги исчистите белите дробови за само три дена!

Loading...

Иако пушачите се најранлива група, овој рецепт е наменет за сите. Тој ќе ги исчисти белите дробови од отрови, никотин и катран за само 3 дена.Важно е да не конзумирате млечни производи два дена пред да почнете да ја применувате оваа техника за чистење на белите дробови, бидејќи тоа може да го успори процесот на детоксикација.
Вечерта пред првиот ден на детоксикацијата, испијте шолја од вашиот омилен билен чај.
Потоа:
Исцедете два лимони во 3дл вода и напијте се наутро пред појадок.
Во текот на денот напијте се 3дл сок од ананас или грејпфрут. Тие се полни со антиоксиданси.
Испијте 3дл свежо исцеден сок од морков помеѓу појадок и ручек. Морковите делуваат на алкализација на крвта и стимулираат детоксикација
Во текот на ручекот, испијте 4дл каков било сок богат со калиум. Намирниците кои содржат калиум се цвекло, магдонос, домати, смокви, бадеми…
Испијте 4дл сок од брусници пред спиење. Таа помага да се избори со бактериите во белите дробови.Важно е да не конзумирате млечни производи два дена пред да почнете да ја применувате оваа техника за чистење на белите дробови, бидејќи тоа може д

loading...