Путин меѓу 100-те највлијателни лица во светот според „Time„!

Заедно со Путин во „списокот 100“ се најдоа Едвард Сноуден, Ангела Меркел, Барак Обама, Ким Чен Ун, Николас Мадуро, Хасан Рухани…Претседателот на Русија, Владимир Путин, се најде меѓу 100-те највлијателни лица во светот според верзијата на „Time“, се пренесува на интернет-страницата на американското списание.
Путин е единствен Русин во овој рејтинг. Тој се најде во категоријата „Лидери“. Кратка забелешка за него напиша поранешниот државен секретар на САД, Медлин Олбрајт.
Во минатата година единствени Русин во списокот беше Игор Сечин.
Заедно со Путин во „списокот 100“ се најдоа Едвард Сноуден, Ангела Меркел, Барак Обама, Ким Чен Ун, Николас Мадуро, Хасан Рухани…
 Претседателот на Русија, Владимир Путин, се најде меѓу 100-те највлијателни лица во светот според верзијата на „Time“, се пренесува на

Пронајдете не на следниве мрежи: