Рафа Надал го освои Роџерс Купот

Шпанецот беше поуспешен во финалето од Милош Раониќ и го освои седмиот турнир оваа сезона.Рафаел Надал го освои Роџерс Купот во Монтреал во машка конкуренција откако славеше со „домаќинот“ Милош Раониќ.
Шпанецот беше поуспешен од канаѓанецот во два сета, сосема лесно стигна до титулата и со тоа го освои седмиот турнир оваа сезона.
Надал и во двата сета славеше убедливо со идентични резултати, и првиот и вториот сет му припаднаа на шпанецот со убедливи 6-2.
Вкупниот награден фонд за турнирот во Монтреал изнесуваше околу 3 милиони долари, за победникот се издвојува точно 547.300 долари.Рафаел Надал го освои Роџерс Купот во Монтреал во машка конкуренција откако славеше со „домаќинот“ Милош Р

Пронајдете не на следниве мрежи: