Ракометната репрезентација на Македонија пристигнаа во Украина

Ракометната репрезентација на Македонија која денеска отпатува за Украина, слета на аеродромот во Суми.Ракометарите веќе од денеска ќе се подготвува за квалификацискиот натпревар во својата група против селекцијата на Украина, а со тоа и ќе се борат за пласман за Европскто првенство следната година во Хрватска.
Натпреварот Украина и Македонија се игра утре од 18.00 часот.
Ракометарите веќе од денеска ќе се подготвува за квалификацискиот натпревар во својата група против селекцијата на Украина, а со тоа и ќе се

Пронајдете не на следниве мрежи: