Ранетиот конгресмен Скалис е во критична состојба

Републканскиот конгресмен Стив Скалис, еден од петтемина ранети во пукотницата на подготовка за хуманитарен натпревар во безбол, е во критична состојба по хируршката интервенција.– Скалис е во критична состојба, соопшти болницата МедСтар во Вашингтон. Во текот на вчерашниот ден тој беше во стабилна состојба.
Напаѓачот кој вчера  пукаше е идентификуван како Џејмс Хоџкинсон (66).
Двајца припадници на полицијата се повредени, но сега се во стабилна состојба.
Лобистот Мет Мика, ранет неколкупати во нападот, и понатаму е во критична состојба и е сместен во универзитетската болница Џорџ Вашингтон. Петтиот ранет, Зек Барт помошник на конгресменот, напиша на Твитер дека е хоспитализиран, но дека е во стабилна состојба.– Скалис е во критична состојба, соопшти болницата МедСтар во Вашингтон. Во текот на вчерашниот ден тој беше во стабилна состојба.
На

Пронајдете не на следниве мрежи: