Распоред за осминафиналето на ЕУРО 2016

Со одигрувањето на натпреварите од последното коло во Е групата, познати се двојките кои ќе играат во нокаут фазата на Европското фудбалско првенство во Франција.Актуелниот шампион Шпанија ќе се сретне со Италија во еден од дуелите на фаворитите за највисок пласман. Таков ќе биде и мечот Хрватска – Португалија.
Комплетен распоред на осминафиналните натпревари:
Сабота (25 јуни):
Швајцарија – Полска (15 часот),Велс – Северна Ирска  (18),Хрватска – Португалија (21).
Недела (26 јуни):
Франција – Република Ирска (15),Германија – Словачка  (18),Унгарија – Белгија  (21).
Понеделник (27 јуни):
Италија – Шпанија (18),Англија – Исланд (21).
Денеска и утре е слободен ден на ЕУРО 2016.Актуелниот шампион Шпанија ќе се сретне со Италија во еден од дуелите на фаворитите за највисок пласман. Таков ќе биде и мечот Хрватска – Пор

Пронајдете не на следниве мрежи: