Реал Мадрид пристигна во Скопје!

Фудбалерите на европскиот првак Реал Мадрид пристигнаа во Скопје.Скопје денеска и утре е центар на фудбалска Европа, Реал Мадрид утре во 20:45 го играат натпреварот од Суперкупот на Европа против освојувачот на Лигата на Европа, Манчестер Јунајтед.
Иако неговиот настап за Суперкупот беше под знак прашалник, во Скопје со тимот на Реал Мадрид, пристигна и најдобриот играч на светот Кристијано Роналдо.
Скопје денеска и утре е центар на фудбалска Европа, Реал Мадрид утре во 20:45 го играат натпреварот од Суперкупот на Европа против освојувачот на Л

Пронајдете не на следниве мрежи: